UR & KLOCKOR / Bordsur / Bordsur 9545031
nr 954 5031
Bordsur
1920-/30-tal, nysilver, Sir John Bennett, London, längd: 36 cm, höjd: 22 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 april 2015
kl 19:59:56
11/4 15:29:37
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.